Novinka: Férové zrnká kávy v čokoláde

Máme sladkú kofeínovú novinku! Zrnká výberovej kávy, upražené v našej remeselnej pražiarni SAMAY, obalené v kvalitnej tmavej čokoláde. Potešia veľkou dávkou energie v lahodnom čokoládovom obale. Je výborné mať ich vždy po ruke – či už potrebujete nakopnutie počas pracovného dňa v kancelárii alebo počas dlhej cesty za volantom.

SAMAY Kavove zrna v cokolade

 

Zrnká kávy sú starostlivo ručne zbieraná 100%-ná arabica Colombia Excelso. Táto káva pochádza z družstva AGPROCEM v kolumbijskom regióne Tolima. Rastie v nádhernom horskom prostredí v tieni stromov v nadmorskej výške 1700-2000 m.n.m.. 

Fairtrade certfikát zaručuje pre pestovateľov kávy, v tomto prípade 37 malých kolumbijských farmárov združených v družstve AGPROCEM, dôstojné ľudské a pracovné podmienky: vďaka Fairtrade farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život. Rovnako férová je aj tmavá, 80%-ná čokoláda Landgarten, ktorou sú naše kávové zrnká obalené. Fairtrade prispieva k udržateľnému rozvoju certifikovaných producentov tým, že podporuje spravodlivejšie obchodné podmienky, sociálnu zmenu, ale aj ochranu životného prostredia. 

Foto SAMAY BIO Ferova kava Colombia Excelso Agprocem

Naše kávové zrnká v čokoláde sú tiež BIO certifikované:

  • šetrné techniky pestovania pomáhajú predchádzať erózii pôdy,
  • na hnojenie pôdy sa nepoužívajú syntetické hnojivá,
  • v boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy,
  • zachováva sa diverzita fauny a flóry - napríklad bohatá populácia vtákov ako sú kolibríky alebo papagáje ara typické pre dažďové pralesy Kolumbie.

SAMAY Férové zrnká kávy v čokoláde sú k dispozícii v našom e-shope: 

Celú ponuku čerstvo praženej kávy z našej remeselnej pražiarne nájdete na tomto odkaze: 

Prečítajte si viac o tom, prečo uprednostňujeme férovú kávu:

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz