Začali sme stavať novú kešu fabriku v Keni

V Keni, kde aktuálne s kolegami z Ten Senses Africa (TSA) spolupracujeme na obnove pestovania kešu stromov, vyrastá nová fabrika. Podobne ako sociálny podnik TSA v Nairobi aj prevádzka Ten Senses Cashew v Kilifi sa bude venovať férovému výkupu a spracovaniu orechov. Tešíme sa na prvú várku čerstvých kešu orieškov, ktoré vám plánujeme priviezť už čoskoro. Pozrite si aktuálne fotografie z nášho projektu:

 

SAMAY Ten Senses kesu sadenice farmarom 

Na kenskom pobreží naďalej pokračujeme v distribúcii sadeníc kešu stromov drobným farmárom. Na fotografii: Zamestnanec Ten Senses Cashew odovzdáva farmárke sadeničky stromov, ktoré boli vypestované v sadenicovej škôlke v Kilifi

 

SAMAY Ten Senses sadenie kesu stromov 

Viac o tom, ako s drobnými farmármi spolupracujeme okrem výkupu orechov aj na obnove pestovania kešu stromov, si môžete prečítať v našom článku: obnova-pestovania-kesu-orechov-v-keni

 

SAMAY Ten Senses kesu zamestnanci skolenie

V Kilifi sme zamestnali nových terénnych pracovníkov, ktorí koncom augusta absolvovali odborné školenia, aby mohli začať s výkupom kešu orieškov od miestnych farmárov.

 

SAMAY Ten Senses kesu okamzite platby farmarom 

Výkup kešu orieškov na kenskom pobreží bude prebiehať rovnakým spôsobom ako TSA výkup férových makadamov: Vďaka unikátnemu mobilnému softwaru dostáva farmár za svoju úrodu platbu okamžite. Tento systém zaručuje spravodlivé a transparentné platobné podmienky, čím pomáha predchádzať korupcii aj nečestným obchodným praktikám, na ktoré často doplácajú drobní africkí farmári.

 

SAMAY Ten Senses kesu fabrika stavebne prace 

Aktuálne pracujeme na stavbe novej fabriky Ten Senses Cashew. Na fotografii: Frank Omondi, generálny riaditeľ Ten Senses Cashew a John Matole, prevádzkový riaditeľ sadenicovej škôlky Ten Senses v Kilifi pri slávnostnom začatí výkopových prác.

 

Na kešu oriešky z novej prevádzky si ešte musíme chvíľku počkať. Zatiaľ vám odporúčame vyskúšať lahodné makadamové oriešky, ktoré sme z Kene priviezli v lete:

Ochutnajte aj naše ďalšie férové dobroty:

Za každých 10€ vášho nákupu na samay.sk je 1€ venované na rozvojový projekt Nadácie Integra:

Sledujte nás na Facebooku a Instagrame:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz