Vy si vychutnáte lepšiu čokoládu, farmári zas lepší život

Viete, čo majú spoločné tri čokolády z titulnej fotografie? Sú to makadámiové čokolády férové k farmárom aj planéte. Vyrobili ich v rodinnej firme Josefa Zottera v susednom Rakúsku - ručne, z prvotriednych surovín z ekologickej produkcie, z kakaových bôbov “fine flavour” (najvyššia kategória kvality), pochádzajúcich zo spravodlivého obchodu - Fair Trade. Vďaka Fairtrade majú pestovatelia našich makadamových orieškov možnosť vymaniť sa z chudoby a žiť lepší život. Presvedčili sme sa o tom aj počas ochutnávok čokolády Zotter u drobných farmárov, s ktorými spolupracujeme v Keni. Veríme, že aj vám bude férová čokoláda chutiť viac.

SAMAY Makadamiove cokolady Zotter Macadamia Praline 

Základ BIO čokolády Zotter Macadamia Nougat Praline tvorí lahodný biely nugát z makadamových orieškov, na ktoré sa u nás v SAMAY špecializujeme už viac ako desať rokov. V tejto forme, s jemnou marakujovou kuvertúrou a pravou Bourbon vanilkou, predstavujú makadámie skutočný luxus, ktorý si občas môžete dopriať bez výčitiek svedomia.

Z prémiových makadamových orechov, ktoré pochádzajú z našej prevádzky v Keni, pripravili v čokoládovni Zotter aj ďalší nezabudnuteľný orechovo - čokoládový pôžitok. V BIO čokoláde Macadamia G.Nuss objavíte celé, čerstvo opražené “kráľovské orechy” makadámií a lahodnú 50%-nú mliečnu čokoládu, ktorá bola navyše zušľachtená originálnym makadámiovým nugátom.

Treťou čokoládovou hviezdou je BIO čokoláda Hand-scooped Blackcurrant Macadamia Praline. Je to v tmavej (60%) mliečnej čokoláde obalený sladký nugát z makadamových orechov so sviežim ríbezľovým ganache. Patrí medzi kultové ručne plnené tabuľky čokolády Zotter Hand-scooped (Handgeschöpft), ktoré sú akoby nadrozmerné čokoládové pralinky. Obsahujú často neobvyklé, až šokujúce, no vždy mimoriadne lahodné kombinácie. Vymýšľajú ich Josef Zotter a jeho dcéra Julia Zotter.

Originálne obaly na čokolády, ktoré navrhol Andreas H. Gratze, premenili každú čokoládu na unikátne umelecké dielo a predstavujú preto dokonalý darček. Na obaly sa používajú papier a farby, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu. 

Čokoládu Zotter si môžete kúpiť v našom e-shope: 

Viac o čokoládovni si môžete prečítať v článku:

SAMAY Zotter cokolada BIO Fairtrade makadamove oriesky

Viac o našich makadamových orieškoch a o tom ako pomáhajú zlepšiť život farmárov v Keni:

Pozrite si celú cestu férových makadamov, krok po kroku

vo videu:

a v článku:

SAMAY Farmari ochutnavaju makadamiove cokolady Zotter

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz