BIO Férový ananás z Kene

Sortiment nášho férového obchodu sme rozšírili o ananás z Kene. Bol vysušený mimoriadne šetrne hneď po zbere, aby sa v ňom zachovalo čo najvyššie množstvo vitamínov. Má bohatú intenzívnu chuť.

Je prirodzene sladký, obsahuje však málo kalórií a preto by mohol potešiť všetkých, ktorí chcú zdravo chudnúť či udržať si štíhlu líniu. Ananás má vysoký obsah živín. Je výborným zdrojom vitamínu C, betakaroténu, mangánu a bromelaínu. Vďaka nim dokáže pomôcť nielen zlepšiť trávenie, ale aj urýchliť regeneráciu po športovom výkone, podporiť imunitu, posilniť krvný obeh, kosti i zrak. Je to ideálny zdravý a chutný snack do práce i do školy, obohatí vašu desiatu či olovrant. Doprajte si ho na spestrenie dňa a ponúknite ho namiesto sladkostí aj vašim deťom!

SAMAY BIO Fairtrade Ferovy ananas

Náš sušený ananás bol vypestovaný ekologicky (je BIO certifikovaný), nie je dosladzovaný ani chemicky ošetrovaný – je bez pridaného cukru a síry. Je RAW (spracovaný pri teplote do 45 stupňov) a teda vhodný pre vitariánov, je prirodzene bezlepkový, bezlaktózový, vegánsky. Má široké využitie do vlastných trail mixov, jogurtu, zmrzliny, raňajkových cereálií či dezertov.

A prečo je férový? Pre stovky rodín malých farmárov predstavuje pestovanie ananásov a ich predaj dôležitý zdroj príjmu. Dodržiavanie princípov férového obchodu - Fair Trade - im garantuje dôstojné pracovné a životné podmienky, podporuje udržateľné poľnohospodárske postupy a prispieva k rozvoju komunít.

SAMAY Ferovy ananas spracovanie v TSA Nairobi Kena

SAMAY BIO Férový ananás si môžete kúpiť v našom e-shope:

a viac informácií o tom, prečo uprednostňujeme Fair Trade produkty, nájdete v našom článku:

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz