Tip na zero waste darček

Káva je mimoriadne populárnym nápojom a veľká väčšina ľudí na Slovensku si bez nej nevie predstaviť svoj pracovný deň. Pri pestovaní, spracovaní, distribúcii a príprave kávy však vzniká obrovské množstvo zbytočného odpadu, ktorý zaťažuje našu planétu a prispieva ku globálnemu otepľovaniu s negatívnymi následkami na životy ľudí. Spoločne s Nadáciou Integra vám prinášame nový produkt, vďaka ktorému nemusíte kvôli láske ku káve obetovať zdravie ľudí ani planéty.

Nami dovážaná káva je certifikovaná značkou "BIO” (označnie pre produkty kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva), čo už pri jej pestovaní zabezpečuje, že sa nepoužívajú žiadne chemické pesticídy, fungicídy, herbicídy, insekticídy a iné chemické látky, ani žiadne umelé hnojivá. Kávovníky sa nepestujú v monokultúrach, ale v prirodzenom prostredí, v tieni stromov, s pestrou diverzitou flóry a fauny. Okrem toho, systém Fairtrade zabezpečuje budovanie zdravých komunít a život v medziach toho, čo naše životné prostredie dokáže udržať.

Prednedávnom navyše naša Nadácia Integra prišla s novým konceptom bezodpadovej kávy, ktorej celá cesta od farmára cez pražiareň až ku spotrebiteľovi spĺňa (okrem štandardov BIO a Fairtrade) aj zásady udržateľnej cirkulárnej ekonomiky. Veríme, že zavedením nových zero waste opatrení v našej pražiarni, baliarni ako aj u zákazníkov prispejeme k zníženiu množstva odpadu. To bude mať pozitívny vplyv na množstvo emisií v ovzduší a pomôžeme tak znížiť negatívne dopady produkcie kávy na životné prostredie aj zdravie náš všetkých. 

Prvým produktom z nového radu „Férová káva bez odpadu“ je balíček PURE, ktorý predstavuje ideálny darček pre každého, kto miluje kvalitnú výberovú kávu a zároveň preferuje udržateľnejší, bezodpadový životný štýl. Balíček tvorí opakovateľne použiteľná sklenená dóza s objemom 1l, naplnená 350g čerstvo praženej BIO Férovej kávy podľa vlastného výberu. Kúpiť si ho môžete osobne v našom obchode na Dobšinského ulici v Bratislave alebo prostredníctvom e-shopu:

SAMAY balicek zero waste kava doza

Projekt „Férová káva bez odpadu“ (od farmára cez pražiareň až ku spotrebiteľovi) môžu Nadácia Integra a pražiareň kávy Samay realizovať vďaka grantu Nadácie VÚB.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz