Predstavujeme: Férová káva z Peru

Predstavujeme ďalšiu 100%nú Arabicu z našej pražiarne SAMAY: aj BIO Férová káva Peru patrí do najvyššej kategórie kvality, medzi takzvané výberové kávy. Má skóre 83 od Specialty Coffee Association. Pochádza od pestovateľov z troch susediacich regiónov na severe Peru – Lambayeque, Cajamarca a Amazonas, ktoré sa rozprestierajú od pobrežia Južného Pacifiku na západe cez úrodné planiny popretkávané riekami tečúcimi z Ánd, až po pohoria južných provincií Amazonas a dažďové pralesy na severe. Takéto druhy mikroklímy predstavujú perfektné podmienky pre pestovanie kávy.

SAMAY Kava Peru BIO Fairtrade

Organizácia CECANOR, od ktorej je naša káva z Peru, zastrešuje družstvá farmárov a poskytuje svojim členom viaceré možnosti ako postupne zvyšovať kvalitu produkcie, a to vďaka technickej pomoci, finančnej podpore a sociálnym službám. Zároveň poskytuje pre členov priestor na praženie a cupping kávy, ktorú vypestujú. Nebolo tomu však takto vždy. Keď v 60. rokoch vznikli v krajine prvé družstvá, zo začiatku nevedeli dostatočne dobre zorganizovať obchod a marketing kávy a často platili farmárom veľmi neskoro. Isabel Uriarte Latorre a jej manžel Victor Rojas Diaz to pomohli zmeniť. Založili organizáciu CECANOR, ktorá funguje ako hlavný kontaktný bod medzi Fairtrade a BIO importérmi a spája jednotlivé družstvá farmárov tak, aby mohli byť pokryté ich rozmanité potreby. Organizácia má 1629 členov zo 68 lokálnych komunít, z ktorých 809 je žien. Ich aktivity sú zamerané na tri oblasti: sociálna udržateľnosť, environmentálna udržateľnosť a ekonomická udržateľnosť. Veľmi nás teší, že aj vďaka tomuto Fairtrade projektu farmári v Peru úspešne zavádzajú do výroby nové procesy, ktoré im umožňujú pestovať kávu na svetovej úrovni, ale zároveň sú zaručené aj dôstojné pracovné a životné podmienky pre jednotlivých farmárov a príležitosti na zvelaďovanie miestnych komunít.

SAMAY Kava BIO Fairtrade Peru

Náš profil praženia kávy z Peru umožnil vyniknúť prirodzeným arómam tohto vysokohorského typu arabiky. V jej chuti objavíte tropické ovocné tóny ananásu a granátového jablka so sladkým orieškovým akcentom. Táto káva je vhodná na prípravu lahodného espressa.

 

Je k dispozícii v našom e-shope v 200-gramovom a 500-gramovom balení

aj ako mimoriadne kvalitná bezkofeínová 100%ná BIO Arabica

Viac o Decaf káve z Peru spracovanej metódou Swiss Water Process si môžete prečítať v článku:

 

Pozrite si tiež ponuku ďalších BIO Fairtrade káv, ktoré sú k dispozícii v našom e-shope:

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz