Novinka: Férová káva z Nikaraguy

S radosťou vám predstavujeme novinku v sortimente našej staromestskej pražiarne SAMAY: BIO Férová káva Nicaragua je 100%-ná Arabica z družstva Aldea Global, ktoré sa nachádza v oblasti Jinotega, na severe Nikaraguy, pri hraniciach s Hondurasom. 

 

SAMAY Kava BIO FairTrade Nikaragua

 

Družstvo tvorí 9.431 rodín drobných farmárov, vrátane 3.255 žien. Jeho poslaním je pracovať ohľaduplne voči životnému prostrediu, so zreteľom na sociálnu zodpovednosť i rodovú rovnosť. Členovia družstva majú možnosť získať pôžičky, ktoré im pomáhajú s pestovaním kávy, technickým zabezpečením, renováciou fariem, zlepšením infraštruktúry, nákupom pôdy. Pre ženy sú k dispozícii špeciálne navrhnuté pôžičky na školenia a potravinovú bezpečnosť. Súčasťou Aldea Global je aj nadácia Village Foundation, ktorá sa zameriava primárne na znižovanie chudoby, ale aj na rôzne ďalšie sociálne, environmentálne či kultúrne projekty.

SAMAY BIO FairTrade Ferova kava Nicaragua

 

Kávu z Nikaraguy pražíme na stupni Full City. Je výborná ako espresso, ktoré zaujme chuťou slivkového lekváru s orechami a bohatou čokoládovou polevou. 

 

Kúpiť si ju môžete v našom e-shope v 200-gramovom alebo 500-gramovom balení:

Prečo uprednostňujeme práve kávu s certifikáciou Fairtrade si môžete prečítať napríklad v týchto článkoch:

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz