Oslavujeme Deň Zeme

Hoci koronavírus aktuálne dominuje pozornosti ľudí na celom svete, opatrenia zamerané na zvrátenie klimatickej krízy ostávajú nemenej urgentné a dôležité. V tomto roku si pripomíname už 50-te výročie osláv Dňa Zeme a taktiež výročie podpisu Parížskej dohody, v rámci ktorej sa 195 krajín zaviazalo k zintenzívneniu a posilneniu spoločného boja proti zmene klímy. My v SAMAY sme hlboko presvedčení, že každý jednotlivec môže svojou troškou prispieť k ochrane životného prostredia a k udržateľnejšiemu životu na našej planéte. Preto by sme radi poďakovali našim zákazníkom, ktorí uprednostňujú produkty ekologického poľnohospodárstva, riadia sa zásadami zero waste a podporujú naše projekty udržateľného rozvoja.

SAMAY Den Zeme 2020

 

Ďakujeme našim zákazníkom, ktorí uprednostňujú produkty ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám: Tým, že si kupujete BIOprodukty, podporujete BIOfarmárov a producentov. Aj vďaka vám ekologické poľnohospodárstvo nie je utópiou! BIO certifikát našich produktov garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom kontrolovanom režime: šetrné techniky pestovania plodín pomáhajú predchádzať erózii pôdy, napríklad kávovníky rastú v tieni stromov, zachováva sa diverzita flóry a fauny, na hnojenie sa nepoužívajú syntetické hnojivá, v boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy, finálne spracovanie sa zaobíde bez prídavných látok.

 

Ďakujeme tiež zákazníkom, ktorí s nami spolupracujú v súlade s princípmi zero waste (bezodpadové hospodárstvo / cirkulárna ekonomika). V rámci Bratislavy a okolia naše nádoby s kávou kolujú medzi pražiarňou a baristami, nevzniká tak žiadny odpad. Okrem toho, kávový grunt, ktorý v kaviarňach ostane po príprave nápojov, sa používa na hnojenie.

 

A ďakujeme aj všetkým, ktorí SAMAY a našu Nadáciu Integra podporujú v projekte výsadby makadámiových stromov v Afrike. Výsadbou týchto stromov okrem zmierňovania negatívnych následkov klimatickej zmeny a záchrany kávovníkov v Etiópii pomáhame tiež predchádzať suchu a erózii pôdy. Pozitívny ekologický dopad znásobuje fakt, že makadámiový strom má kapacitu absorbovať 12 kg uhlíkových emisií ročne, čo znamená, že počas celého svojho života (zhruba 75-100 rokov) vie neutralizovať až 900 kilogramov emisií CO2. Nezabúdajme, že atmosféru máme na celej Zemi spoločnú a podobne ako koronavírus, ani emisie uhlíka nepoznajú hranice! 

#SupportYourLocalPlanet

 

Našu ponuku BIOproduktov nájdete v e-shope:

Viac o projekte výsadby úžitkových stromov v Afrike sa dozviete v článkoch:

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz