Pozývame vás na Férové raňajky 2020

Milí naši zákazníci, dovoľujeme si vás pozvať na Férové raňajky 2020, na ktorých sa s vami tentokrát radi stretneme online. V tomto roku sa budú konať 9. mája. Zapojte sa aj vy a podporte tak pestovateľov a producentov z krajín globálneho Juhu. Prejavíte tým svoj záujem o spravodlivý obchod a životy pestovateľov v ďalekých krajinách Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky. Raňajkujte s nami férovo a spolu vyjadríme chuť po solidarite a spravodlivosti!

SAMAY Ferove ranajky 2020 Den Fairtrade

 

Svetový deň spravodlivého obchodu” (World Fair Trade Day) sa oslavuje každý rok druhú májovú sobotu. Je to deň, v ktorom sa stavajú ľudia a planéta na prvé miesto. Svojou participáciou na tomto celosvetovom podujatí vyjadrujeme vďačnosť podnikateľom, výrobcom a obchodníkom, ktorí si uvedomujú, že dôstojná práca, zdravé životné prostredie a dobrý život spolupracovníkov, zamestnancov a partnerov v rozvojových krajinách sú omnoho dôležitejšie, než honba za rýchlym ziskom.

 

Ako sa zapojiť

  • Navštívte stránku www.feroveranajky.sk

     

  • Zaregistrujte sa a pridajte svoje mesto na mape – ak vaše mesto alebo obec na mape ešte nie sú, svojou krátkou registráciou ich pridáte na mapu. Ukážete, že raňajkovať férovo sa bude aj u vás.

  • Zúčastnite sa Facebookovej udalosti – potvrďte svoju účasť a zdieľajte toto podujatie medzi svojimi priateľkami, priateľmi, rodinou a známymi.

  • Pridajte si na Facebooku rámček Raňajkujem férovo – na svoj profilový obrázok pridajte rámček a vyberte rámik Raňajkujem férovo.

  • Použite hashtag #RanajkujemFerovo – zdieľajte príbehy, príspevky alebo fotky z vašich raňajok.

  • Nakúpte si férové dobroty v našom e-shope

 

            - voňavá kávasamay.sk/kava

 

            - lahodný čajsamay.sk/caj 

 

            - chrumkavé orieškysamay.sk/oriesky 

 

            - zamatovo jemmá čokoládasamay.sk/cokolada

 

  • a v sobotu 9. mája 2020 s nami raňajkujte férovo!

 

Férové raňajky organizuje naša Nadácia Integra v spolupráci s Fairtrade Česko a Slovensko a ďalšími partnermi: CEEV Živica, Lokálny trh a Slow Food Tatry. Viac informácií o podujatí nájdete v tlačovej správe.

 

Viac o tom, prečo SAMAY podporuje Fairtrade, si môžete prečítať v článkoch:

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz