Kolumbijská káva z družstva Agprocem

Káva z Kolumbie sa dlhodobo drží na čele rebríčka našich najpredávanejších produktov. Starostlivo vyberané zrnká Colombia Excelso tvoria základ aj v obľúbenej SAMAY Espresso zmesi. Je to 100% arabica, ktorá dosiahla skóre 84 od Specialty Coffee Association. Pochádza z družstva AGPROCEM vo východo-kolumbijskom regióne Tolima, kde rastie v nadmorskej výške 1700-2000 m.n.m.. Je čerstvo pražená na týždennej báze v malých množstvách v jedinej Fairtrade a BIO certifikovanej pražiarni na Slovensku.

Foto SAMAY BIO Ferova kava Colombia Excelso Agprocem

Certifikát BIO (organic) našim zákazníkom garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom režime kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Kávovníky rastú v tieni stromov. Šetrné techniky pestovania pomáhajú predchádzať erózii pôdy. Na hnojenie pôdy sa nepoužívajú syntetické hnojivá. V boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy. Zachováva sa diverzita fauny a flóry - napríklad bohatá populácia vtákov ako sú kolibríky alebo papagáje ara typické pre dažďové pralesy Kolumbie.

Fairtrade certfikát zaručuje pre pestovateľov kávy, v tomto prípade 37 malých kolumbijských farmárov združených v družstve AGPROCEM., dôstojné ľudské a pracovné podmienky: vďaka Fairtrade farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.

Ak viete po španielsky (alebo aj ak neviete, ale chceli by ste vidieť detailnejšie zábery z miest, kde sa táto káva pestuje), odporúčame pozrieť si krátke video portréty farmárov z družstva AGPROCEM na našom YouTube kanáli (kliknite sem).

BIO Férovú kávu Kolumbia si môžete kúpiť v našom e-shope (kliknite sem) alebo osobne na Dobšinského 14 v Bratislave.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz