FairTrade káva na konferenciách BeREADY FOR THE FUTURE

V novembri sme podporili konferencie BeReady for the Future v Bratislave a v Košiciach. Účastníci týchto podujatí si mali možnosť pochutiť na čerstvej káve z našej pražiarne SAMAY a popritom sa dozvedieť viac aj o fungovaní spravodlivého obchodu – FairTrade. BeReady for the Future je najväčšia konferencia pre stredoškolákov, na ktorej odborníci z rôznych odvetví zdieľajú dôležité informácie o budúcnosti trhu práce, príležitostiach, ale aj hrozbách, na ktoré by mali byť študenti pripravení. Vďaka získaniu prehľadu o aktuálnych trendoch a možných scenároch budúcnosti si študenti môžu lepšie vybrať svoje zameranie tak, aby sa dokázali uplatniť v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí – majú tak šancu získať strategické informácie pre ich budúcu kariéru.

BeReady conferences 2019

Konferencií sa zúčastňujú najlepší študenti, ktorí sú vyberaní za pomoci vedení jednotlivých stredných škôl. Pri výbere sa dbá na to, aby študenti, ktorí prídu za danú školu, boli zvolení na základe dosiahnutých výsledkov v škole, prípadne ich angažovanosti v mimoškolských aktivitách. Majú sa tým maximalizovať šance, že sprostredkované informácie padnú na úrodnú pôdu. Až 93% študentov plánuje na základe nadobudnutých vedomostí na konferencii podniknúť ďalšie kroky.

Martina Sokolíková z Google Slovakia sa o konferencii vyjadrila: “Keď ma oslovili organizátori konferencie BeREADY s cieľom spojiť na celodennej konferencii 600 najlepších študentov a učiteľov z celého Slovenska vedela som, že to je výzva. Zvládli to však na výbornú. Svedčí o tom nie len super feedback od účastníkov, ale aj spokojnosť nás speakrov. Ďakujem za skvelý zážitok a držím palce pri ďalších ročníkoch!.” Aj my za SAMAY sa pripájame k pochvale i prianiu a tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou týchto podujatí.

Bližšie informácie o projekte aj o programe jednotlivých konferencií nájdete na stránke:

BIO Férovú kávu SAMAY, ktorá bola k dispozícii účastníkom podujatí BeReady Conferences, si môžete kúpiť v našom e-shope

a viac sa o nej môžete dozvedieť aj v krátkom videu z našej pražiarne na

O téme FairTrade si môžete prečítať v našich článkoch:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz