Vaše nákupy podporujú výsadbu úžitkových stromov

Milí naši zákazníci, dnes si pripomíname Medzinárodný deň stromov a pri tejto príležitosti sme sa rozhodli podporiť projekt výsadby úžitkových stromov, ktorý realizuje naša Nadácia Integra. Od 20. októbra 2020, za každých 10 eur vášho nákupu v e-shope samay.sk je 1 euro venované na projekt „Milión stromov pre Afriku.“

SAMAY Integra Milion stromov pre Afriku Kena skolka Meru 

Význam stromov pre život na našej planéte je obrovský. Stromy nám poskytujú kyslík, suroviny, tieň počas horúcich dní, ovplyvňujú počasie, bojujú proti záplavám, sú zdrojom relaxu a zdravia. Stromy tiež predstavujú malé ekosytémy života, vytvárajú nám tieň, blokujú vietor, tlmia hluk, či zadržujú prach.

  • Stromy produkujú kyslík a pohlcujú oxid uhličitý, ktorý vydychujeme. V priemere jeden strom produkuje takmer 110 Kg kyslíka ročne. Dva vyrastené stromy môžu poskytnúť dostatok kyslíka pre štvorčlennú rodinu. Sú stále hlavným zdrojom produkcie kyslíka na Zemi.
  • Stromy čistia špinavú pôdu a vzduch – dokážu absorbovať rôzne toxíny z pôdy. Dokážu zachytiť znečisťujúce látky v ovzduší, ako napríklad oxid uhoľnatý, oxid siričitý a oxid dusičitý.
  • Stromy dávajú pokrm - poskytujú vzácne ovocné plody, orechy, semená. Umožňujú, aby v lesnej pôde rástli huby, lesné plody a chrobáky, ktoré sú pri potravinovom reťazci zjedené vtáctvom, králikmi, rybami a lesnou zverou. 

A v neposlednom rade, stromy dávajú prácu. Vďaka aktivitám Nadácie Integra sa v Keni a v Etiópii podarilo vysadiť už 600.000 makadámiových a kešu stromov, ktoré ponúkajú dôstojnú prácu za férových podmienok tisíckam miestnych obyvateľov. Úžitok z nich má niekoľko generácií rodín afrických farmárov.

SAMAY Nadacia Integra TSA Allan Bussard makadamiove stromy

Prečítajte si viac o projekte Milión stromov pre Afriku

a nakupujte v našom obchode: 

Za každých 10 EUR vášho nákupu v e-shope samay.sk prispejete automaticky sumou 1 EUR na tento projekt!

Pomôžete farmárom v rámci systému spravodlivého obchodu (Fairtrade) a zároveň prispejete na projekt výsadby úžitkových stromov v Afrike.

 

Projekt môžete podporiť ľubovoľnou sumou aj cez aktuálnu zbierku:

 

O tom ako výsadba makadámiových stromov pomáha kávovým farmárom v Etiópii si môžete prečítať tu:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz