Predstavujeme novinku: Čaje Qi Teas

S radosťou vám predstavujeme nový prírastok do nášho sortimentu: Čaje Qi sú inšpirované starovekými učeniami Číňanov, ktorí po stáročia používali rastliny a bylinky pre zdravý život. Učili, že Qi (chi – či) je životná sila - prirodzená energia života.

Značka Qi Teas vznikla z malého rodinného podniku, ktorý v roku 1997 založil Joe d’Armenia po tom, ako sa dočítal o účinkoch zeleného čaju na zdravie. Inšpirovaný svojimi zisteniami sa vybral rovno do Číny, kde sa zrodili čaje Qi. Spoločnosť si od svojich začiatkov udržiava dobré vzťahy s komunitami, ktoré čaj pestujú a pripravujú. S hrdosťou predstavuje prácu malých, nezávislých farmárov s dlhoročnými skúsenosťami v príprave toho najkvalitnejšieho čaju.

 

SAMAY BIO organic Fairtrade Qi Teas

 

Zelený čaj Qi má príjemnú osviežujúcu chuť vysokohorského čaju a zlatožltú farbu. Špeciálne metódy zberu a prípravy čaju ihneď po zbere zabezpečujú, že si čaje udržia čo najviac z prirodzených vlastností čerstvého čaju.

Zelený jazmínový čaj Qi má, vďaka rokmi overenému tradičnému postupu prípravy, príjemnú sladkastú a zmyselnú chuť. Čaj sa pripravuje vrstvením lístkov zeleného čaju a kvetov jazmínu na separátnych mriežkach, tak aby sa vôňa kvetín prirodzene vstrebávala do čaju. Tento postup je opakovaný viackrát, až kým sa dosiahne požadovaná vôňa. Vďaka tomu, že medzi čajovými lístkami a kvetmi jazmínu nie je fyzický kontakt, chuť tohto jazmínového čaju je čistá, sladká a má bohatú vôňu.

Biely čaj Qi je výnimočný svojou veľmi jemne sladkou a lahodnou chuťou. Oceňujú ho nielen gurmáni, ale aj všetci priaznivci zdravého životného štýlu. Uvarený čaj je svetlý so žlto-oranžovou hnedkastou farbou. Dve základné ingrediencie sú: kvalita čajového lístka – použitie iba veľmi malých lístočkov a púčikov, a proces spracovania – prirodzené sušenie na slnku. Špeciálne postupy spracovania bieleho čaju značky Qi Teas boli vyvinuté pod odborným dohľadom veľkého čajového majstra Chen Qi Quen v Číne.

Všetky čaje Qi boli vypestované a spracované v prísnych podmienkach kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva – sú BIO certifikované. Dodržiavanie princípov spravodlivého obchodu (FairTrade) zaručuje pre pestovateľov čajov Qi dôstojné pracovné a životné podmienky. Obaly čajov Qi sú 100% recyklovateľné a sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov.

Produkty značky Qi Teas si môžete kúpiť v našom e-shope (kliknite sem) alebo osobne v SAMAY na Dobšinského 14 (v blízkosti Hlavnej stanice) v Bratislave.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz