Januárový tip: Etiópska káva z Bench Maji

V januári 2021 je tipom našej pražiarne SAMAY etiópska káva z oblasti Bench Maji. Rastie v nadmorskej výške 1500 – 2200 m.n.m. v prastarom dažďovom pralese. O kávové čerešne, ktoré sú pestované ekologicky, s ohľadom na zachovanie pôvodného lesa a biodiverzity, sa stará združenie 166 drobných farmárov zo Sheko Woreda.

Kmene Sheko patria medzi pôvodných obyvateľov tejto krajiny - ich predkovia po stáročia žili v lesoch s divoko rastúcimi kávovníkmi a v priľahlých oblastiach. V kultúre Sheko sa vyrúbanie veľkého stromu považuje za tak vážny zločin ako zabitie človeka. Vďaka tomuto tradičnému zmýšľaniu vyzerá dažďový prales Sheko rovnako ako v 16. storočí. Niektoré zo stromov sú stovky rokov staré a do dnešných dní poskytujú tieň pre kávovníky, vytvárajú pre ne dokonalé prirodzené prostredie.

 

SAMAY praziaren kava Bench Maji Etiopia

 

Aby vynikli jej unikátne chuťové vlastnosti, pri pražení kávy z Bench Maji sme zvolili stredne hnedý City Roast. Vďaka tomu v nej môžete cítiť lesné ovocie, kvetiny a med. Odporúčame pripraviť si ju ako filtrovanú kávu, ale je výborná aj ako espresso.

 

Kúpiť si ju môžete v našom e-shope:

Viac sa dozviete v článku:

Aktuálne informácie nájdete na našej Facebookovej stránke a Instagrame @samay_organic_and_fair.

#samaysk #organicallygrown #fairlytraded 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz