Februárový tip: Colombia Excelso

V mesiaci február 2021 je tipom našej pražiarne lahodná káva Colombia Excelso. Táto 100%-ná arabica sa vyznačuje chuťou lieskovcov, karamelu a medu. Je ideálna na prípravu espressa, hodí sa však aj na alternatívne prípravy kávy.

SAMAY Ferova kava Colombia Februarovy tip

Pochádza z kolumbijského regiónu Tolima, kde ju v nadmorskej výške 1700-2000 m.n.m. ekologicky pestuje 37 drobných farmárov združených vo Fairtrade družstve AGPROCEM. Pestovatelia zapojení do systému Fair Trade sú pred výkyvmi cien kávy na svetovom trhu chránení zaručenou minimálnou cenou, pod ktorú výkupná cena fairtradových plodín nesmie klesnúť. Okrem toho dostávajú ešte takzvaný fairtradový príplatok, ktorý môže ich družstvo využiť jednak na zvyšovanie kvality a efektivity pestovania, ako aj na nevyhnutné investície do infraštruktúry pre dopravu, do vzdelania, zaistenia pitnej vody a podobne. Pri kúpe produktov so značkou Fairtrade máte istotu, že boli vyrobené za dôstojných ľudských a pracovných podmienok. V systéme Fair Trade je zakázaná detská i nútená práca a zabezpečená ochrana ľudských práv. Vďaka Fair Trade farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.

Foto SAMAY BIO Ferova kava Colombia Excelso Agprocem

Certifikát BIO (organic) našim zákazníkom garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom režime kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Kávovníky rastú v tieni stromov. Šetrné techniky pestovania pomáhajú predchádzať erózii pôdy. Na hnojenie pôdy sa nepoužívajú syntetické hnojivá. V boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy. Zachováva sa diverzita fauny a flóry - napríklad bohatá populácia vtákov ako sú kolibríky alebo papagáje ara typické pre dažďové pralesy Kolumbie.

 

BIO Férovú kávu Colombia Excelso si môžete kúpiť v našom e-shope:

Ak máte radi klasické espresso, odporúčame aj zmes, v ktorej tvorí základ práve Colombia Excelso:

Na espresso, ale tiež na alternatívne prípravy kávy sa výborne hodí táto originálna zmes kávy z Kolumbie a Etiópie:

Na cesty, na rýchle doplnenie kofeínu počas náročného pracovného dňa alebo len tak na chrumkanie odporúčame zrnká kávy Colombia Excelso obalené v čokoláde:

 

Viac o spracovaní SAMAY Férovej kávy z Kolumbie sa môžete dozvedieť v krátkom videu z našej pražiarne:

 

Ak by ste chceli vidieť detailnejšie zábery z nádherných miest, kde sa táto káva pestuje, odporúčame pozrieť si krátke video portréty:

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz