Predstavujeme: Etiópska káva Yirgacheffe

Kráľovnou v ponuke našej pražiarne SAMAY, s výborným hodnotením od Specialty Coffee Association (SCA), je vysokohorská káva Yirgacheffe z Etiópie. Tvoria ju kávové zrnká z najjemnejších afrických arabík s Fairtrade certifikáciou a v BIO kvalite. V nadmorskej výške 1840 - 2000 m.n.m. ich pestuje 858 farmárov družstva Ngelle Gorbitu. 

 

SAMAY Kava BIO FairTrade Ethiopia Yirgacheffe

 

Družstvo Ngelle Gorbitu zdieľa na hraniciach zóny Gedeo spoločnú škôlku so susedným družstvom Homa, v ktorej sa nachádza až 230.000 sadeníc kávovníka. Farmárom škôlka umožňuje štepenie alebo nahradenie kávovníkov približne každých desať rokov.

BIO certifikát zaručuje, že káva bola vypestovaná v podmienkach prísne kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám.    

Drobní etiópski farmári, ktorí kávu vypestovali, môžu vďaka spravodlivému obchodu (Fair Trade) uživiť seba i svoju rodinu a žiť dôstojný život. Vďaka Fairtrade prémii za kávu sa v okolí Yirgacheffe vybudovali zdravotnícke zariadenia, škola pre celú komunitu a domy pre učiteľov. 

 

SAMAY Kava Ethiopia BIO FairTrade

Prémiová kvalita zrniek, ručný zber, no pritom typický charakter chutí robí z kávy Yirgacheffe jednu z najobľúbenejších v našej pražiarni SAMAY. Pri pražení sme spolu s ľahkým no výrazným telom podčiarkli lahodné chute kvetov čajovníka, šípok a citrónovej trávy. Je výborná ako espresso, ale vhodná aj na alternatívne prípravy.

 

BIO Férová káva Ethiopia Yirgacheffe je k dispozícii v našom e-shope: 

 

Začiatkom roka sme počas našej cesty po Etiópii navštívili aj Yirgacheffe - pozrite si fotografie v albume na Facebooku.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz